- Komerční sdělení-zpravy

Finanční zpráva odhalila porušení zákona o eKase v pětině kontrolovaných firem

spot_img

Kontroly provedla v listopadu.

Kontroloři Finanční správy (FS) SR prověřili v listopadu 883 firem, přičemž porušení zákona o používání elektronické registrační pokladny zjistili ve 192 případech. Nejčastěji podnikatelé neevidovali tržby, informovala v pátek FS.

Finanční správa v listopadu kontrolovala zejména pohostinství, jídelny, zařízení účelového stravování, ale také nespecializované prodejny v maloobchodě. Z celkového počtu kontrol bylo provedeno 611 formou online monitorování na místě a 328 formou kontrolních nákupů.

\“Porušení zákona odhalili kontroloři ve 192 případech, což představuje 58,4% z celkového počtu kontrolních nákupů a 19,86% z celkového počtu kontrol včetně monitorování,\“ upřesnila mluvčí FS Martina Rybanská. Podnikatelé přitom nejčastěji porušili zákon tím, že neevidovali tržby, což bylo prokázáno ve 141. Kontroloři uložili pokuty ve výši 46 340 eur.

Pracovníci FS se mimo jiné zaměřili i na podnikatele, kteří v minulosti tržbu neevidovali. Celkem takto zkontrolovali 36 podnikatelů a v deseti případech opakovaných kontrolních nákupů zjistili stejné porušení zákona.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora