- Komerční sdělení-zpravy

Zažijte nezapomenutelné léto plné novinek v Trenčínském kraji

spot_img

K nejnavštěvovanějším lokalitám v Trenčínském kraji nepochybně patří právě dominanta města, Trenčínský hrad. Pro veřejnost si připravili hned několik zajímavostí, které příjemně překvapí nové i stálé návštěvníky. Díky novému zpřístupněnému vchodu, který vede přes Třešňový sad si cestu na hrad zpříjemníte procházkou po lesoparku Brezina.

Pokud si však místo kráčení chcete naplno vychutnat krásy města, doporučujeme vyzkoušet nový turistický vláček s názvem Matúš Čák, který vás k a z hradu odveze. Nejen cesta, ale také samotná prohlídka hradu nabízí novinku, která ve vás zarezonuje. Řeč je o nové 3D aplikaci, která nabízí rozšířenou realitu v prostoru Barborina paláce. Stačí si stáhnout bezplatnou aplikaci, otevřít ji, načíst „marker“ nacházející se na stěně v paláci a automaticky se přenesete do středověku, kde uvidíte Jana Zápolského, jeho matku Hedviku Těšínskou, bohatou hostinu či dobový nábytek. Procházením se po místnosti spolu s mobilním telefonem se postupně dozvíte všechna historická fakta a zajímavosti, které aplikace v sobě ukrývá.

Vydejte se na výlet do Bojnic
Od hradu se přesuňte k pohádkovému zámku. Právě Národní zoo Bojnice nacházející se v jeho těsné blízkosti nabízí od 1. července novinku v podobě zbrusu novočičkého pavilonu slonů, na kterém se pracovalo od roku 2019. Projekt „Ubikace africké fauny“ slibuje do budoucna i další zvířata v tomto pavilonu, o kterých budou postupně informovat.

ZOO Bojnice
Pokud vám dosud chyběl ještě bližší kontakt se zvířaty v zoo, vaše přání se stalo skutečností. Společnost ARAKOVO provozuje mobilní kontaktní zoo s arami přímo u zámku. Od 2. července budou mít tak návštěvníci každý den možnost nechat se „vyobjímat“ těmito barevnými, milými stvořeními a zvěčnit se s nimi na fotce.

Arakovo
Na skok od Bojnického zámku se v historickém Starém městě uvnitř středověkých hradeb nachází Bencovje grunt. Malý obytný domek opředený vlastní historií poslední desetiletí chátral. Po tříleté rekonstrukci je však přístupný pro širokou veřejnost a nabízí nevšední atmosféru ukrytou za staletými stěnami. Zažít můžete malování a točení keramiky, degustaci vín, vaření večeře, posezení u kávy či vybrat si jednu z několika tvůrčích dílen. Bojnice jsou městem, které si zaslouží být důkladně prozkoumány.

Bencovje grunt
Pokud si chcete užít klidného vícedenního poznávání a hledáte ubytování, máme pro vás unikátní tip a novinku zároveň. Nedaleko vesnice Poluvsie, v těsné blízkosti kouzelných Bojnic, se nachází skvost zasazený v přírodě s názvem Stromček Domek. Bydlení na stromě, bez elektřiny a okolních ruchů je zážitek, který ve vás zůstane ještě velmi dlouho. Usnout při šumu stromů a zvuku cvrčků je snad sen každého z nás.

Od poznávání k relaxaci
Kromě těchto novinek, dostupných v Trenčínském kraji, se můžete těšit také na rozšíření relaxačních a lázeňských služeb v oblíbených Trenčianských Teplicích. Od října 2019 byl lázeňský hotel Slovakia pro veřejnost zavřený z důvodu rekonstrukce. Už od začátku června 2021 je však opět otevřen ve vynoveném hávu. Je situován přímo v centru lázeňského městečka a otevírá bránu do pěší zóny v Trenčianských Teplicích. V hotelu se nachází nově vybudované wellness-medicínské centrum WellMed s moderním saunovým a bazénovým světem. Milovníci pravého odpočinku a relaxu se mohou těšit na parní a suché sauny, tematické odpočívárny, tepidárium, zážitkové sprchy, vířivky, masáže či relaxační bazén.

Tip z první ruky: Eva Frývaldská, ředitelka KOCR Trenčín Region
Od 15. července spouští krajská organizace cestovního ruchu Trenčín region soutěž s názvem Matúšová země, která registrované účastníky provede 12 panstvími Matúše Čáka a vyzve je k aktivitě. K soutěži vzniklo jedinečné video, kterému dominuje sám Čák. S odvahou jemu vlastní vylezl i na samotnou střechu Matúšovy věže na Trenčínském hradě. Video plné akce je pro veřejnost k dispozici na youtube kanálu Trenčín region. Na webové stránce www.matusova-zem.sk najdou všechny potřebné informace i úkoly, které je třeba splnit. Po jejich splnění se mohou těšit nejen na skvělý pocit ze zdolání měst a úkolů, ale také na losování o hodnotné ceny, které jsou na stránce průběžně doplňovány.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora