- Komerční sdělení-zpravy

Družice Danuri začíná proces vstupu na oběžnou dráhu Měsíce

spot_img

Družici Danuri vynesla do vesmíru 4. srpna raketa SpaceX Falcon 9.

Danuri, první jihokorejská družice Měsíce, začala zpomalovat svou rychlost, aby postupně vstoupila na jeho oběžnou dráhu. TASR informuje podle jihokorejské agentury Yonhap a Korejského leteckého výzkumného institutu (KARI).

Družice Danuri zahájila svůj první manévr přechodu na oběžnou dráhu Měsíce v sobotu ve 2:45. Postupně uskuteční pět takových manévrů, aby se od 29. prosince pohybovala po oběžné dráze Měsíce, uvádí KARI.

SpaceX vynesl novou družici NASA. Zaměří se na vodní plochy
Navigační tým na asi 13 minut spustil motory Danuri, aby zpomalily rychlost družice z přibližně 8 000 km/h na 7 500 km/h. Výsledek bude znám v pondělí. Druhý brzdný manévr je naplánován na středu.

Série manévrů pomocí zapínání pomocných motorů ji má do 31. prosince postupně dostat na kruhovou oběžnou dráhu ve výšce asi 100 kilometrů nad povrchem Měsíce. Oficiální mise Danuri se po krátkém testovacím období začne v lednu, přičemž životnost jejího zařízení je přibližně jeden rok.

Družici Danuri vynesla do vesmíru 4. srpna raketa SpaceX Falcon 9 z Mysu Canaveral v USA a od té doby proletěla 5,94 milionu km rychlostí 0,54 km/s.

Hlavními cíli této lunární mise je posílit jihokorejské technologické možnosti, vytvořit topografickou mapu Měsíce pro výběr budoucích míst přistání a průzkum jeho vodního cyklu a zdrojů uranu, helia, křemíku a hliníku.


Tip redakce: Baví Vás zajímavé čtení? Aktuality, zajímavosti a mnoho dalšího naleznete na webu primainspirace v kategorii nezařazené.


- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora